Dekalog Motocyklisty

Dekalog Motocyklisty

Dekalog motocyklisty to jak sama nazwa wskazuje 10 artykułów opisujących zasady o których każdy motocyklista powinien pamiętać.

I zdaję sobie sprawę, że takich dekalogów powstało już kilka. I zdaję sobie również sprawę z tego, że nikt nie lubi pouczania i moralizatorstwa. Bo przecież „jesteśmy dorośli”, „mamy już prawo jazdy”, „od lat jeździmy samochodem”, „jesteśmy rozsądni”, itd. I pewnie w większości wypadków będziecie mieli rację, jednak są czasem takie sprawy o których się nie pomyśli, które nie są oczywiste, o których się zapomina.

Ten dekalog jest moim autorskim zbiorem zasad. Zasad wypracowanych na podstawie mojej nauki, moich doświadczeń, złych i dobrych, mojego dociekania, ciekawości i drążenia tematu. Ale także na podstawie obserwacji innych motocyklistów oraz zachowań moich kursantów.

Gdy ja robiłem prawo jazdy na motocykl, szkoły motocyklowe z fachowcami można było policzyć na palcach jednaj ręki. I pomimo, że miałem naprawdę doświadczonego motocyklistę za instruktora, to jednak większość z poniższej wiedzy musiałem zdobyć sam. Być może proces mojej nauki byłby krótszy a początkowe jazdy własnym motocyklem mniej stresujące, gdybym tą wiedzę już posiadał.

Czytajcie z tego wszyscy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 2 - 4 minut)
Dzisiejszy wpis długi nie będzie, bo i nie bardzo jest się nad czym rozwodzić. Fakt, jest faktem i trzeba o…
czwartek, 13 maj 2021 09:15

Po trzecie: Rozglądaj się!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 4 - 7 minut)
Jeśli się tak dobrze rozglądnąć i zastanowić, to można zaobserwować na naszych drogach całkiem spore plemię Apaczów. Ale nie tych…
środa, 12 maj 2021 12:18

Po drugie: Myśl!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 5 - 9 minut)
W poprzednim artykule opisałem Wam pierwsze przykazanie: „Na drodze każdy chce Cię zabić”. Opisałem Wam również co to dla Was…
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 1 - 2 minut)
Tak. Na drodze każdy chce Cię zabić. I nie mam na myśli agresji drogowej. O niej napiszę przy innej okazji.…