Nasze wycieczki

piątek, 22 październik 2021 20:08

Polskie Carcassonne

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
(Przeczytasz w: 1 minutę)

Tradycją już stało się że żegnamy sezon oficjalnym całodniowym wyjazdem. Tym razem cel podróży oraz trasę przygotował GregJak. Pojechaliśmy zwiedzić polskie Carcassonne czyli Szydłów.

 Data:

26.09.2021

 Odległość: 257 km
 Czas: 10 godzin

 Motocykle:

 

Honda CB500
Benelli  TRK 502X
Yamaha Virago
Honda Deauville
Yamaha TDM 850
Honda Varadero

 

Nie będę się tutaj rozpisywał co do naszego wyjazdu. Nie wiele się działo. Wykorzystaliśmy okazję i zwiedziliśmy to małe miasteczko, którego początki sięgają 1191 roku. Warto tu przyjechać, gdy tylko będziecie mieli okazję. Można zwiedzić XIV wieczne kościoły, zamek czy synagogę.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy jeszcze o Górkę Kościelnicką, gdzie od wielu już lat lokalny proboszcz zwoził stare nikomu niepotrzebne krzyże i umieszczał je na otaczającej kościół górze. Ciekawe miejsce, jednak jeśli chcecie poczuć totalnie creapy klimat tego miejsca, przyjedźcie tutaj kiedyś w mglistą deszczową noc.

Trasa którą jechaliśmy:

 

Czytany 647 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 grudzień 2022 15:26
Urso Branco

Z wykształcenia technik informatyk i pedagog. Z zawodu instruktor nauki jazdy. Fascynat doskonalenia techniki jazdy. Posiada uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii A, B, B+E, C, C+E, D, D+E oraz uprawnienia do szkolenia kandydatów na kierowców kategorii A i B. Instruktor w Szkole Motocyklowej MotoNiedźwiedź.

Media